آرایش محفلی

آرایش محفلی

 آرایش محفلی یا میکاپ محفلی در بهترین آرایشگاه اصفهان سالن زیبایی ماهور که بهترین شینیون کار اصفهان و بهترین میکاپ آرتیست در اصفهان نیز هستند ، نوعی آرایش صورت است که از آن معمولا برای مجالس و یا عروسی ها استفاده می شود. این نوع آرایش از آرایش های معمولی و روزانه بیشتر بوده اما این به معنای پر رنگ بودن آن نیست. بلکه در این نوع آرایش باید به برخی از قسمت های صورت بیشتر توجه کرد.

 

آرایش محفلی چیست؟

آرایش محفلی یا میکاپ محفلی، نوعی آرایش صورت است که از آن معمولا برای مجالس و یا عروسی ها استفاده می شود. این نوع آرایش از آرایش های معمولی و روزانه بیشتر بوده اما این به معنای پر رنگ بودن آن نیست. بلکه در این نوع آرایش باید به برخی از قسمت های صورت بیشتر توجه کرد.

مدل آرایش محفلی باید به گونه ای باشد که با نوع چهره متناسب باشد و تغییرات زیبایی را در صورت به وجود بیاورد. بنابراین در انتخاب نوع آرایش صورت بایستی دقت و مهارت کافی داشت تا نتیجه قابل قبولی به دست آورد.

 

نکات مهم در آرایش محفلی

به منظور انجام یک آرایش جذاب و شیک بایستی ابتدا به وسیله گریم، مشکلات صورت پنهان شود و سپس پوست صورت را یکدست کرد. زیرسازی یکی از مهمترین نکات در آرایش محفلی و باعث جذابیت بیشتر میکاپ می شود.

دیگر نکته مهم در میکاپ مجلسی آرایش چشم است. برای آرایش چشم از سایه و خط چشم و ریمل استفاده می کنند. همچنین استفاده از مژه مصنوعی می تواند زیبایی و جذابیت آرایش را دو چندان کند. علاوه بر این رنگ سایه چشم را می توان با توجه به نوع میکاپ و همچنین رنگ رژلب، لاک و یا لباس انتخاب کرد.

برای رنگ سایه چشم می توان در شب از سایه های تیره مثل دودی و یا از رنگ های براق استفاده کرد. چرا که استفاده از این رنگ باعث جلوه بیشتری می شود. برای استفاده از خط چشم نیز می توان از خط چشم های مایع و یا مداد چشم استفاده کرد و خطی نازک کنار خط رویش مژه کشید.

یکی دیگر از نکات مهم در آرایش محفلی، آرایش لب می باشد. برای جذابیت بیشتر لب ها و زیباتر شدن آن می توان ابتدا به وسیله خط لب برجستگی ها و دور لب را نمایان تر کرد و سپس به وسیله رژلب متناسب با خط لب و دیگر رنگ های به کار رفته در چهره میکاپ لب را انجام داد.

همچنین آرایش گونه ها نیز در میکاپ اهمیت قابل توجهی دارد چرا که با استفاده از رنگ های مناسب می توان گونه ها را برجسته تر نشان داد.

به طور کلی باید دقت کرد که امروزه استفاده از آرایش محفلی با رنگ های مات و ملایم طرفداران بیشتری دارد. بنابراین بهتر است به جای استفاده از آرایش های غلیظ و عربی، از آرایش های لایت استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.