تاتو یا خالکوبی

تاتو یا خالکوبی برای چه قسمت های بدن استفاده می شود؟

تاتو یا خالکوبی برای چه قسمت های بدن استفاده می شود؟

تاتو یا خالکوبی ، کشیدن نقوش و طرح های مختلف با استفاده از سوزن های مخصوص بر روی قسمت های مختلف بدن می باشد. این که تتو برای چه قسمت های بدن استفاده می شود باید گفت، در هر بخشی که از بدن که فرد تمایل دارد، می تواند طرح مورد علاقه خود را حکاکی کند.

بخش های مختلفی مانند بازو، کتف، قسمت های مختلف دست و پا، روی سینه، صورت و… را می توان تاتو کرد. اما برای این کار بایستی ابتدا طرح مورد نظر خود و سبکی که به آن علاقه دارید را مشخص کنید و سپس یک تاتو کار حرفه ای برای انجام کار خود پیدا کنید.

به منظور آشنایی با این موضوع که تاتو برای چه قسمت های بدن استفاده می شود، بایستی دانست که هر طرح و سبک برای قسمت خاصی از بدن استفاده می شود. برای مثال طرح ژاپنی تاتو، یکی از طرح های پر طرفداری است که باید در قسمت های بالای کمر فرد کشیده شود و آن را در قسمت های پایین کمر نمی کشند.

همچنین سبک دیگری به نام سبک گری واش نیز در قسمت های مختلف بدن مانند روی سینه، بازو، کتف و یا ران مورد استفاده قرار می گیرد و با رنگ های مشکی و یا خاکستری کشیده می شود.

انواع طرح های تاتو می تواند به صورت موقت یا دائم باشد. موقت یا دائمی بودن تاتو با توجه به لایه های پوست تعیین می شود. چنانچه جوهر خالکوبی تا لایه دوم پوست نفوذ کند، تاتو به صورت دائمی خواهد بود اما اگر در لایه ابتدایی پوست انجام شود، پس مدتی کمرنگ شده و یا از بین می رود.

انواع قسمت های بدن برای تاتو

برای آن که بدانیم تتو برای چه قسمت های بدن استفاده می شود باید گفت، تاتو ابرو، خط چشم و خط لب در بین بانوان طرفدار بیشتری دارد و تاتوی بدن در بین مردان بیشتر استفاده می شود.

 

 

تاتوی ابرو درد کمی دارد اما خط چشم و خط لب به دلیل وجود عصب های زیاد بسیار دردناک است. درد در تاتوی بازو بسیار کم بوده و این قسمت یکی از بهترین بخش ها برای تاتو می باشد. ساعد نیز در اکثر افراد حساس بوده و خالکوبی این قسمت معمولا با درد همراه است.

البته باید گفت درد در قسمت های بدن برای افراد مختلف متفاوت بوده و به شرایط فرد بستگی دارد. برای انجام بدن در بخش های بدن بایستی از مواد بی حس کننده توسط بهترین تاتو کار اصفهان  استفاده کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.