تاتو
تاتو

تاتو

تاتو  یعنی وارد كردن مواد رنگي به عمق پوست با سوزن های مخصوص به طوري كه اين مواد داخل پوست بماند و رنگ آن نرود. انواع مختلف و كاربردهاي زیادی دارد و برای بعضی افراد تنها روشي براي تزيين، تنوع طلبي، آرايش دائمي و… است ولی برای بعضی دیگر  راهي براي پوشاندن و از بين بردن نقايص مادرزادي يا اكتسابي است.

انواع تاتو:

تاتو لب: روش درمانی برای رفع نقص افرادی است که بدلیل نقص مادرزادی یا اکتسابی خط لب خود را از دست داده اند. برای مثال افراد لب شکری بعد از رفع نقص اصلی می توانند از تاتو برای ترمیم خط لب استفاده کنند.

تاتو ابرو: روش درمانی دیگر برای افرادی که به دلایل مختلف ابروی خود را از دست داده اند، بهترین درمان برای رفع این نقص است و برای طبیعی رسیدن،  بهتر است مطابق فرم ابرو و در جهت آن جاهایی که خالی است پر شود و پایین و بالای ابرو بی هدف تاتو نشود چون باعث می شود ابرو مصنوعی به نظر برسد اما زمانی که در جهت ابرو فقط جاهای خالی پر شود ابرو طبیعی تر به نظر می رسد.

تاتو خط چشم: یک خط نازک بالای مژه ها کشیده می شود و  بنا به سلیقه ی افراد در مدل های مختلف قابل اجرا است و باعث زیبایی دائم چشم می شود و علاوه برآن یک روش درمانی برای رفع نقص هايي مانند افتادگي چشم، افتادگي پلك ، آسيب و جراحت و … به حساب می آید.

تاتو خط مژه: این مدل را برای پرتر و پررنگ نشان دادن مژه بکار می رود و علاوه بر اینکه حالت طبیعی چشم را از بین نمی برد بلکه باعث می شود چشم برجسته تر و روشن تر به نظر برسد.

پاک کردن تاتو به 3 روش انجام می شود:

1-سایش پوست: ابتدا پوست در حد انجماد سرد می کنند و با وسیله های مخصوص پوست را سایش می دهند . این روش درد و خون ریزی زیادی با خود به همراه دارد.

2-جراحی: در این روش محل مورد نظر با چاقوی جراحی شکاف داده می شود سپس  برداشته می شود و مجدد پوست بخیه زده می شود.

3-لیزر: این روش راحت ترین روش برای پاک کردن آن است و امروزه بیشتر از این روش استفاده می شود اما هزینه آن زیاد است.

یکی از نقش و نگارهای فریبنده است که هر فردی را وسوسه به انجام آن می کند. ولی امکان انتقال بیمارهای بسیاری ازجمله حساسیت و عفونت تا بیمار های خطرناک را دارد. و حتما برای انجام تاتو باید به افرادی مراجعه کنید که در انجام آن بهترین تخصص راداشته باشند و ما به شما بهترین تاتو کار اصفهان در دپارتمان تخصصی و حرفه ای اوای ماهور را معرفی می کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.