contouring-2

تفاوت میکاپ با گریم

تفاوت میکاپ با گریم :

تفاوت میکاپ با گریم :  در زمانی که حرف از میکاپ یا آرایش کردن می شود به این منظور است که آرایشگر سعی دارد بر روی رنگ چهره و اجزای آن تغییر ایجاد کند و به چهره رنگی و حالتی ملایم و زیبا بخشد .
ولی زمانی که ما کلمه ی گریم را به کار میبریم یعنی آرایشگر سعی دارد فرم صورت را به نامشخص و طبیعی اصلاح کند و زاویه سازی های مناسبی را ایجاد کند .

در میکاپ کرد ما از همه رنگی می توانیم استفاده بنماییم و محدود به طیفی از رنگ نیست اما در گریم کردن باید سعی شود که از سایه هایی که روشن و مات اند استفاده شود و به همسان و هم سطح سازی برجستگی ها و جاهایی که دارای فرورفتگی هست ،اقدام می شود .
در گریم نمودن ما تلاش می کنیم که خطای دید ایجاد کنیم و ظاهر را به نظر طبیعی جلوه دهیم و دیگر نیازی به آرایش یا میکاپ غلیظ چهره نیست و در صورتی که در میکاپ نسبتا نمایان هست و به صورت خطای دید نمی باشد و دیگران متوجه آرایشه شما می شوند.

نکاتی که در انجام میکاپ باید رعایت نمود :

نوع آرایش و میکاپ کردن بهترین میکاپ آرتیست اصفهان مطابق با مد روز هست و از مد پیروی می کند و حتی در فصل های مختلف سال نیز می تواتند نوعی خاصی از خود را داشته باشد .
• از کرم پودر باید استفاده نمود :
باید دقت کنیم که از رنگی استفاده کنیم تا پوست صورت را پوشش داده و یکدست شود و رنگی باشد که با پوست هم متناسب باشد .
• زیبا سازی و آرایش ابرو ها :
باید نسبت به قرینه سازی آگاه باشیم و رنگی مناسب با رنگ چشم و مو هر فرد برای ابرو ها انتخاب کنیم و بعد با مداد و ریمل ابرو به آنها طرح داه و کاری می کنیم پر پشت و زیبا و تمیز جلوه کند .

• زیبا سازی و آرایش چشم ها :
آرایش چشم ها از خصوصیت خوبی که برخوردار می باشد ، که این خصوصیت متنوع بودن نوع آرایش است .که از وسایل متنوعی نیز مثل انواع سایه ها ، خط چشم ، و ریمل و مژه های مصنوعی استفاده می شود . در برخی مواقع هم با توجه به سلیقه ها می توان از لنز های رنگی استفاده نمود .

• استفاده از رژ گونه :
برای این که گونه های برجسته تری را نشان دهیم از رژگونه استفاده می شود که البته باید دقت داشته باشیم که چند درجه تیره تر از رنگ کرمی باشد که قبلا به پوست زده ایم . البته این میزان درجه از تیرگی بستگی به نوع قومیت وآب و هوا منطقه ای که هستید هم دارد .
• استفاده از خط لب و رژ :
برای برجسته سازی و خوش رنگ نشان دادن ل ها استفاده می شود .

نکاتی که در انجام گریم باید رعایت نمود :

در گریم ما در واقع با سایه ها بازی می کنیم و سعی در محو سازی و زاویه سازی داریم .
گریم دو قسمت دارد : لولایت وهایلایت .
که در لولایت برای قسمت هایی که نمی خواهیم نشان داده شود تا سه درجه تیره تر می توانیم استفاده کنیم ولی در هیلایت برای زاویه و برجسته سازی استفاده می کنیم . بعد از این که کار به اتمام رسیده همه سایه ها را محو نموده تا در کل پوستمان به صورت طبیعی جلوه کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.