خطای آرایشی
آوای ماهور خطای آرایشی

خطاهای آرایشی

خطاهای آرایشی:من می دانم که گاهی اوقات برایتان پیش آمده و به عکس های خود نگاه کرده اید و به خودتان گفته اید که چقدر زشت شده اید و خودتان را دوست ندارید  در اینجا چند خطای آرایشی را باهم بررسی می کنیم

استفاده از کرم پودر نامناسب

طبق نظرات بزرگان آرایشگری فقط دوسایه نزدیک رنگ پوست شما وجود دارد و فراموش نکنید باید طبیعی به نظر برسید، هرچقدر طبیعی تر زیباتر

لایه برداری

بهتر است یک بار در هفته لایه برداری کنید و بعد از آن هم حتما از یک مرطوب کننده قوی استفاده کنید

استفاده از سایه چشم اشتباه

از رنگ های طبیعی استفاده کنید البته با توجه به مکانی که می خواهید در آنجا حضور داشته باشید مهم است، اما اگر از رژ لب براق و تیره استفاده می کنید. از سایه چشم با رنگ مات استفاده کنید.

بسیار برنز کردن

استفاده از برنز خیلی زیاد یکی از اشتباهات رایج در آرایشگری این است که بسیار برنزه می کنند به مجلات تبلیغاتی و یا ستاره های سینما نداشته باشید آنها برای موقعیت خاص آرایش های متفاوتی را برای خود دارند

برس کثیف

استفاده از برس های کثیف، اسفنج های شسته نشده همگی از موارد اشتباه در آرایشگری است، پیش از استفاده از برس و …. حتما آن را با پاک کننده های فوری و یا شامپو استفاده کنید و آنها را تمیز کنید.

عدم استفاده از لوازم آرایشی در هرفصل

برای هر فصل یک نوعی از لوازم آرایشی لازم است به عنوان مثال در تابستان باید از مداد چشم های ضد آب و ضد تعریق استفاده کرد

استفاده از لوازم آرایش طی سالیان سال

باید لوازم آرایش خود را تعویض کنید همانند لباس هایتان که هراز چندگاهی آنهارا کمد در آورده و دور می ریزید، بیشتر مواقع لوازم آرایش با گذر زمان رنگ تیره تری پیدا می کنند و مسلما کیفیتشان کاسته می گردد.

تست لوازم آرایش در مناطق نادرست

معمولا از پشت دست برای انتخاب سایه و رژ لب و حتی کرم پودر استفاده می شود که انتخاب از این طریق اشتباه است  چراکه بیشتر مواقع پوست دست قرمزی بیشتری نسبت به صورت دارد. بعنوان مثال برای تست کرم پودر بهترین منطقه پایین تر از چانه است (گردن)

عدم الویت بندی

دیوید کلاسفلد، یکی از بزرگان فعالیت در زمینه آرایشگری می گوید: عدم رعایت ترتیب استفاده از لوازم آرایشی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و همچنین مدت زمان باقی ماند آرایش بر روی صورتتان دارد به عنوان مثال پیش از استفاده از هرگونه لوازم آرایش از مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از کانسیلر اشتباه 

یکی از اشتباهات رایج در آرایش استفاده از کانسیلر اشتباه در زیر چشم است. زمانی که می خواهید تیرگی ها را بپوشانید باید از رنگ های با تن رنگ آبی و صورتی استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از کرم پودر

استفاده حجم زیاد کرم پودر باعث می شود که در طول روز چهره تان مسن تر بنظر برسد  و چربی پوست نیز افزایش یابد برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است از پدهایی استفاده شود که چربی پوست را جذب کند.

آوای ماهور خطای آرایشی
آوای ماهور خطای آرایشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.