لوازم آرایش از چه موادی ساخته شده اند

لوازم آرایش از چه چیزی ساخته شده اند

لوازم آرایش از چه موادی ساخته شده اند

در پاسخ به سوال اینکه لوازم آرایش از چه موادی ساخته شده اند لوازم آرایشی و بهداشتی در حال حاضر  توسط بزرگترین شرکتهای مسلط بر این زمینه تولید می شوند.

این لوازم  از ابتدای قرن بیستم وجود داشته اند  و از انواع مواد تشکیل دهنده آن از جمله روغن و رنگ تولید می شود و به دلیل ترکیباتی که از آنها ساخته می شود یکی از صنایعی است که به دلیل مواد تشکیل دهنده ای از آنها تحت نظارت قوانین سختگیرانه ای از طرف نظارت و بازرسی در دنیا قرار گرفته است.

این مواد  در معرض آزمایش های مختلفی قرار می گیرند تا ببینند آیا آنها برای استفاده انسان مناسب هستند ، چه مواد آرایشی و ضدعفونی کننده هستند یا تغییر شکل داده یا شکل کلی را تقویت می کنند.

محصولات آرایشی رژ لب :

  این لوازم آرایش حاوی انواع زیادی از مواد تشکیل دهنده است ، اما ماده اصلی موجود در آن موم ، الکل ، روغن و رنگهاست که تشکیل آن در شکل لوله را که مشخص می کند تسهیل می کند و در بین موم هایی که توسط کارخانه ها استفاده می شود ماده ای به نام لانولین است.

چربی این ماده است  از پستانداران دارای  پشم استخراج می شود و در بسیاری از زمینه ها مانند ساختن روکش کفش و روکش ضد زنگ از آن استفاده می شود. بیش از صد کارخانه وجود دارد که از این ماده در بین مواد تشکیل دهنده رژ لب استفاده می کند ، همچنین اسکارالن نیز وجود دارد ، ماده ای که از جگر کوسه استخراج می شود و همچنین در ساخت لوسیون دست ، کرم های لب و ضد آفتاب نیز استفاده می شود.

بعد از مخلوط کردن مواد تشکیل دهنده رژ لب ، چند ساعت در ماشین های مخصوص باقی می ماند.این مخلوط را در لامپ های رژلب ریخته و سپس خنک می شود تا شکل آن حفظ شود ، سپس نام تجاری چاپ می شود و به شرکت ها ارسال می شود و در فروشگاه های تجاری توزیع می شود.

 

ریمل:

برخی از کشورها برای تهیه ریمل از تار یا ذغال سنگ استفاده می کنند ، اما به دلیل کربن در ایالات متحده ممنوع هستند ، بنابراین از رنگدانه های دیگر برای بدست آوردن رنگ سیاه استفاده می کنند و گرانترین راه برای شرکت ها این است که آب را با ضخیم کننده های مخصوص مخلوط کنند تا ریمل را با یک بافت خامه ای بدست آورند.

انواع ریمل وجود دارد که نوعی ماده سبک کننده یا براق کننده دارند و بیشتر آنها از روغن ماهی تهیه می شوند و همچنین در ساخت لاک ناخن براق ، محصولات حمام ، نرم کننده مو ، موهای زائد لب ، محصولات مراقبت از پوست و عطرها نیز استفاده می شود.

 

پودر پنکیک :

این محصولات مانند سایر لوازم آرایشی مبتنی بر موم هستند ، اما انواع مختلف رنگ و عطر به آنها افزوده می شود ، اما شرکت ها به دلیل شکایت فزاینده مبنی بر اینکه این محصولات روی حیوانات مورد بررسی قرار می گیرند تمایل به تهیه آنها از مواد طبیعی دارند تا مطمئن شوند آسیبی به انسان نمی رساند و سایر محصولات برای براق شدن به آنها اضافه می شود. و روغن ماهی نیز در بیشتر محصولات دیگر استفاده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.