مزایای بخور صورت

مزایای بخور صورت 

مزایای بخور صورت

از مزایای بخور صورت  این است که پوست شما را پاک کرده ، منافذ پوستی شما را باز کرده و به شما کمک می کند تا از هرگونه تجمع شدن گرد و خاک بر روی پوست شما جلوگیری شود .

 • باز شدن منافذ پوستی همچنین باعث نرم شدن جوش های سرسیاه می شود و از بین بردن آنها راحت تر است .
 • گردش خون را تقویت می کند. ترکیب بخار گرم و افزایش تعریق رگ های خونی شما را گشاد کرده و گردش خون را افزایش می دهد. این افزایش جریان خون پوست شما را تغذیه می کند و پوست را اکسیژنرسانی میکند که در  نتیجه یک درخشش طبیعی و سالم برای پوست شما است.
 • باکتریها و سلولهای آکنه ساز را آزاد می کند. باز شدن منافذ پوست باعث آزاد شدن سلولهای مرده پوست ، باکتریها و سایر ناخالصی هایی می شود که منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد آکنه می شود .
 • از مزایای بخور صورت  سبوم به دام افتاده را آزاد می کند. این روغن که به طور طبیعی تولید می شود توسط غدد چربی شما برای روان سازی پوست و مو تولید می شود. وقتی سبوم در زیر سطح پوست شما گرفتار می شود ، زمینه تولید باکتری را ایجاد می کند و باعث ایجاد آکنه و جوش های سرسیاه می شود.
 • آبرسان است. بخار با کمک به افزایش تولید روغن ، مرطوب کننده طبیعی پوست است که  ، پوست را آبرسانی می کند .
  این به پوست شما کمک می کند محصولات مراقبت از پوست را بهتر جذب کند.

 

انتخاب روش مناسب بخار صورت

 

بخار افزایش منبع مورد اعتمادنفوذپذیری پوست ، این امکان را برای جذب بهتر مواد موضعی فراهم می کند. این بدان معناست که شما از محصولات مراقبت از پوست که بعد از بخار استفاده می شوند ، بیشتر ضربه می خورید.
باعث تقویت کلاژن و الاستین می شود. افزایش جریان خون تجربه شده در حین صورت بخار باعث تولید کلاژن و الاستین می شود. این امر باعث ایجاد پوستی سفت و جوانتر می شود.
آرامش بخش است احساس بخار گرم روی صورت شما آرامش بخش است.

برخی از رایحه های تسکین دهنده را با استفاده از گیاهان یا روغنهای اساسی برای آروماتراپی اضافه کنید تا  بخور صورت خود را به تاثیرگذارترین سطح بگذارید تا به احتقان سینوس کمک می کند .

بخار می تواند به رفع گرفتگی سینوس و سردردهایی که اغلب با آن همراه هستند ، کمک کند. افزودن روغنهای خاص به بخار شما می تواند اثر را تقویت کند که مقرون به صرفه و در دسترس است.

برای بهره مندی از مزایای بخور صورت ، نیازی نیست که پول زیادی برای بخار آب صورت  تهیه کنید. این کار را می توان در خانه با استفاده از مواردی که در حال حاضر دارید انجام داد.

به چند روش می توانید از این روش درمانی همه کاره پوست در خانه لذت ببرید. این می تواند ساده و رایگان یا به همان اندازه لوکس و پر هزینه باشد که شما بسته به کیف پول خود انتخاب می کنید.

در اینجا توضیحات گام به گام ساده ترین روش  آورده شده است.

بخاربا اب گرم :

 • یک حوله کرکی بزرگ را انتخاب کنید  و جای خود را انتخاب کنید. و اینکه جای راحتی را برای نشستن انتخاب کنید بسیار مهم است ، بنابراین اگر این کار را روی یک سینک ظرفشویی انجام می دهید باید از یک  صندلی یا چهارپایه ای استفاده کنید که قد مناسب داشته باشد. در غیر این صورت ، یک کاسه روی میز بهترین مکان برای شماست.
 • موهای خود را به گونه ای محکم کنید که از روی صورت شما خارج شود و با استفاده از پاک کننده ملایم لایه بردار پوست را تمیز کنید. فراموش نکنید که گردن خود را نیز تمیز کنید!
  بسته به اندازه  کاسه ، 4 تا 6 فنجان آب در یک کتری یا قابلمه بجوشانید.
 • به محض اینکه آب جوش آمد و هم بزنید ، و گیاه مخصوص بخور اضافه کنید.
 • حرارت را کم کرده ، روی آن را بپوشانید و به مدت 2 یا 3 دقیقه بپزید. با احتیاط ظرف ابجوش را داخل سینک بگذارید و  اگر از روغنهای اساسی استفاده می کنید ، زمان آن است که چند قطره به آب اضافه کنید.
 • یک صندلی داشته باشید ، حوله خود را روی سر و گلدان قرار دهید و صورت خود را 6 اینچ بالاتر از آب بگیرید.
 • سر خود را برای رسیدن  گرمای کم و زیاد بالا و پایین کنید و گوشه ای از حوله را بلند کنید تا در صورت لزوم خنک شود.
 • صورت خود را به مدت 5 تا 10 دقیقه بخار دهید.

انجام بهترین خدمات زیبایی در بهترین آرایشگاه عروس در اصفهان سالن زیبایی آوای ماهور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.